Register över födelseorter


Startsida ][ Föregående indexsida ]

Ståcked Överlännäs Jakob Johansson enligt åldersuppgift 1741
Stålklippen Stensele Elin Maria Mattson 1903-08-01
Stålklippen Stensele Lätty Sofia Mattson 1912-06-03
Stålklippen Stensele Oskar Ludvig Mattson 1899-11-19
Stålklippen Stensele Rosie Teresi Mattson 1939-10-26
Stålklippen Stensele Tyko Oskar Eilert Stålendal 1938-04-12
Stångberg Tärna Anna Kristina Stångberg 1881-06-19
Stångberg Tärna Axel Andreas Nilsson Stångberg 1878-03-31
Stångberg Tärna Johan August Andersson Fjellskog Bonta 1897-06-16
Stångberg Tärna Johan Frithioff Stångberg 1883
Stångberg Tärna Margreta Albertina Stångberg 1890-08-21
Stångberg Tärna Maria Amalia Stångberg 1876-07-15
Stångberg Tärna Nils Andreas Stångberg 1874-01-06
Stångberg Tärna Nils Frithiof Stångberg 1885-12-06
Stångberg Umbyn Stensele Anders Emanuel Gustafsson 1906-12-24
Stångberg Umbyn Tärna Anna Kristina Mattson 1899-06-24
Stångberg Umbyn Tärna Edla Elisabet Gustafsdotter 1904-02-13
Stångberg Umbyn Tärna Viktor Emanuel Mattson 1901-10-29
Stångfjäll Umbyn Stensele Gustaf Mattson Njajta 1855-11-06
Stämmningsgården Skellefteå Anna Kristina Eriksdotter 1839-12-01
Stämmningsgården Skellefteå Emilia Eriksson 1876
Stämmningsgården Skellefteå Johan Karl Anton Eriksson 1832-09-21
Stämmningsgården Skellefteå Karl Eriksson 1821-01-04
Stämmningsgården Skellefteå Lars Erik Eriksson 1815-10-04
Stämmningsgården Skellefteå LF Axel Leonard Renström 1860-07-17
Stämmningsgården Skellefteå LF Johannes Renström 1857--01-05
Stämmningsgården Skellefteå Maria Magdalena Eriksdotter 1844-04-23
Stämmningsgården Skellefteå Nils Erik Eriksson 1841-06-14
Stärkesmark Umeå lf Kerstin Clemetsdotter 1745
Stärkesmark Umeå lf Per Clemetsson 1744
Stöcke Umeå lf Peter Johansson 1783
Stöcke Umeå lf Petter Johansson 1783
Stöttingfjäll Åsele Ingrid Persdotter 1726
Stöttingfjället Åsele Erik Persson Almark 1720
Stöttingfjället Åsele Kristoffer Persson Almark enligt åldersuppgift 1738
Stöttingfjället Åsele Per Eriksson
Sulen Rödö Lurö Norge Anders Andersson 1783
Sulen Rödö Lurö Norge Anders Sjulsson 1750
Sulen Rödö Lurö Norge Marta Kristina Kristensdotter 1750
Sulen Rödö Lurö Norge Olof Johan Andersson 1785
Sund Hemnäs Norge Anna Andersdotter 1771-08-02
Sund Hemnäs Norge Elen Kerstin Johansdotter 1788
Sund Hemnäs Norge Jens Johansson 1792
Sund Hemnäs Norge Johan Jensen 1742
Sund Hemnäs Norge Marit Nilsdotter 1762
Sundnaesfjeld Kolvereid Nils Didrik Mattson 1873-08-24
Sundnaesfjeld Kolvereid Norge Jonas Mattson 1865
Sundnäs Arjeplog Anna Karolina Larsdotter 1842-02-02
Sundnäs Arjeplog Brita Larsdotter 1835-08-30
Sundnäs Arjeplog Elsa Maria Larsdotter 1840-07-23
Sundnäs Arjeplog Johannes Larsson 1846-08-14
Sundnäs Arjeplog Kristina Larsdotter 1849-03-15
Sundset Hattfjelldal Norge Gunvor Ella Sundset 1949-10-05
Sundset Hattfjelldal Norge Jan Sigurd Sundset 1946-03-02
Sundset Hattfjelldal Norge Per Arnfinn Sundset 1951-11-08
Sundset Hattfjelldal Norge Roald Sundset 1947-05-27
Sundslid Hattfjelldal Norge Ludvig Olaus Larsson 1890-01-31
Sunnansjö Fjällsjö Märta Eriksdotter enligt åldersuppgift 1729
Sunnansjö Vilhelmina Alma Karolina Martinsdotter 1880-03-07
Sunnansjö Vilhelmina Amanda Martinsdotter 1877-08-11
Sunnansjö Vilhelmina Anna Josefina Martinsdotter 1883-12-22
Sunnansjö Vilhelmina Anna Maria Nilsdotter 1841-03-08
Sunnansjö Vilhelmina Anna Marta Eriksdotter 1838-02-19
Sunnansjö Vilhelmina Brita Kajsa Nilsdotter 1846-06-27
Sunnansjö Vilhelmina Elisabet Johanna Nilsdotter 1843-06-22
Sunnansjö Vilhelmina Elisabet Maria Martinsdotter 1872-10-09
Sunnansjö Vilhelmina Erik Kristoffer Nilsson 1813-03-03
Sunnansjö Vilhelmina Erika Matilda Nilsdotter 1857-08-28
Sunnansjö Vilhelmina Gertrud Kristina Nilsdotter 1851-08-27
Sunnansjö Vilhelmina Johanna Juliana Martinsdotter 1874-12-25
Sunnansjö Vilhelmina Jon Nilsson 1815
Sunnansjö Vilhelmina Jonas August Jonsson 1876-02-18
Sunnansjö Vilhelmina Jonas Ulrik Nilsson 1848-07-19
Sunnansjö Vilhelmina Kajsa Fredrika Jonsdotter 1884-07-20
Sunnansjö Vilhelmina Kristina Lovisa Jonsdotter 1879-01-19
Sunnansjö Vilhelmina Mikael Ulrik Jonsson 1881-04-29
Sunnansjö Vilhelmina Nils Olof Jonsson 1882-05-28
Sunnansjö Vilhelmina Nils Olof Nilsson 1845-07-30
Sunnansjö Vilhelmina Susanna Karolina Nilsdotter 1855-02-04
Sunnansjö Vilhelmina Susanna Nilsdotter 1803
Sunnanvik Keppejaur Malå Bernt Arvid Frank 1938-01-27
Sunnanvik Keppejaur Malå Brita Kristina Frank 1888-06-09
Sunnanvik Keppejaur Malå Ellen Maria Frank 1891-02-03
Sunnanvik Keppejaur Malå Erik Albert Frank 1885-08-19
Sunnanvik Keppejaur Malå Eva Viktoria Johanna Frank 1900
Sunnanvik Keppejaur Malå Jonas Nikolaus Frank 1883-08-09
Sunnanvik Keppejaur Malå Sven Alfred Frank 1897
Sunnanvik Malå Karin Maria Frank 1932-01-02
Sunnanvik Passåive Arjeplog Kerstin Pålsdotter 1784
Sunnanvik Vilhelmina Johan Ulrik Sundberg 1883-03-06
Sunnanå Skellefteå lf Johan Anton Markström 1864-03-02
Sunnersta Boteå Erik Fogel 1847-06-22
Suontavaara Karesuando Margreta Persdotter Unga 1883-10-21
Suontavaara Könkämä Karesuando Anders Utsi 1910-03-16
Suontavare Karesuando Maria Kristina Persdotter Utsi 1902-05-13
Suontavare Karesuando Mikael Nils Utsi 1908-05-17
Suontavare Karesuando Per Utsi 1906-11-01
Suontavare Karesuando Susanna Utsi 1906-11-01
Suotavaara Karesuando Maria Kristina Wasara 1872-03-23
Surendal Möre og Römsdal Norge Ingrid Margreta Andersdotter 1889-10

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Kjell-Åke Lundström. Adress: Ängsgatan 14, 92341 Stensele, Sverige. Telefon: 073-8187891
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2022-05-20