Register över födelseorter


Startsida ][ Föregående indexsida ]

Västansjö Tärna Ernst Rolf Nilsson 1940-12-16
Västansjö Tärna Eva Barbro Margareta Eriksson 1934-06-23
Västansjö Tärna Folke Torsten Kristoffersson 1929-05-01
Västansjö Tärna Frida Karolina Sofia Andersdotter 1888-08-08
Västansjö Tärna Gudrun Helena Kristoffersson 1925-11-11
Västansjö Tärna Gustaf Hilding Gustafsson 1916
Västansjö Tärna Gustava Karolina Hansdotter 1882-04-12
Västansjö Tärna Halvar Alfred Wilhelm Nilsson 1913
Västansjö Tärna Hulda Josefina Samuelsdotter 1896-08-29
Västansjö Tärna Ida Kristina Eriksson 1940-11-22
Västansjö Tärna Johan August Andersson 1884-06-20
Västansjö Tärna Judit Kristina Gustafsson 1899-10-28
Västansjö Tärna Lilly Maria Johansson 1895-02-26
Västansjö Tärna Maria Andersdotter 1870-08-06
Västansjö Tärna Nils Sander Nilsson 1918-09-21
Västansjö Tärna Per Valter Lönnberg 1932-10-20
Västansjö Tärna Ragnhold Ingemar Eriksson 1939-02-10
Västansjö Tärna Rangvald Petter Georg Stål 1905-07-16
Västansjö Tärna Sara Johanna Andersdotter 1872-10-22
Västansjö Tärna Sjul Sjulsson 1895
Västansjö Tärna Sofia Helena Nilsdotter 1860-02-12
Västansjö Tärna Torsten Rudolf Gustafsson 1903
Västansjö Tärna Tyra Margareta Gustafsson 1907-01-24
Västansjö Vilhelmina Agda Ragnhild Alenius 1911-05-24
Västansjö Vilhelmina Anna Teolina Alenius 1917-05-20
Västansjö Vilhelmina Beda Götilda Alenius 1912-07-09
Västansjö Vilhelmina Evert Henfrid Alenius 1903-10-27
Västansjö Vilhelmina Fredrika Margreta Alenius 1894-11-22
Västansjö Vilhelmina Jonas Alenius 1897-02-10
Västansjö Vilhelmina Karl Alenius 1899-09-13
Västansjö Vilhelmina Lydia Karolina Alenius 1906-12-19
Västansjö Vilhelmina Osvald Alenius 1914-06-12
Västansjö Vilhelmina Petrus Alenius 1909-06-30
Västansjö Vilhelmina Selma Justina Alenius 1904-06-15
Västansjö Vilhelmina Verner Alenius 1901-12-13
Väster Malgomaj Åsele Anders Larsson 1799
Väster Tåsjöland Åsele Kerstin Mattsdotter
Väster Tåsjölandet Bergvattnet Johanna Andersdotter 1798-12-07
Väster Tåsjölandet Dorotea Kristina Andersdotter 1799
Västerbyn Gällivare Ellen Susanna Kitok 1932-10-04
Västergård Lycksele Åke Kjell-Gösta Lundgren 1938-11-25
Västernoret Åsele Nils Olofsson 1754-02-06
Wästernäs Väddö Elma Dorotea Jansson 1899-02-06
Västervik Tärna Nils Einar Erhard Bonta 1923-04-28
Västnäs Gargnäs Sorsele Erik Bernhard Risberg 1833-03-06
Västra Fjällfjäll Åsele Maria Bengtsdotter enligt åldersuppgift 1766
Västra Fjällfläll Vilhelmina Anna Maria Månsdotter Fjällström 1810-10-26
Västra Hedetorp Råda Elias Persson
Västra Hedetorp Råda Gertrud Andersdotter
Västra Hedetorp Råda Olof Eliasson 1778-01-19
Västra Hedetorp Råda Per Eliasson 1719-08-24
Västra Ormsjölandet Åsele Anna Eriksdotter 1767
Västra Ormsjölandet Åsele Brita Eriksdotter 1759
Västra Ormsjölandet Åsele Cecilia Persdotter 1791
Västra Ormsjölandet Åsele Karl Eriksson 1762-02-10
Västra Ormsjölandet Åsele Maria Persdotter 1788
Västra Ormsjölandet Åsele Märta Eriksdotter 1770
Västra Ormsjölandet Åsele Nils Persson 1796
Västra Ormsjölandet Åsele Per Persson 1799-02-28
Västra Ransarluspen Vilhelmina Knut Gottner Mikaelsson 1935-08-14
Västra Tåsjölandet Vilhelmina Mats Nilsson Burgström 1893-11-25
Västra Vardofjäll Vilhelmina Viola Elisabet Johansson 1913-03-29
Västteg Umeå lf Barn Gretasson 1803
Västteg Umeå lf Olaus Larsson 1763-02-08
Ytteren Mo Norge Anna Katarina Zakariasdotter 1704
Ytteren Mo Norge Mariana Olsdotter 1838-10-26
Ytteren Mo Norge Olof Martin Rönning 1906-11-28
Ytteren Mo Norge Rebekka Dorotea Rovaldsdatter enligt åldersuppgift 1816-08-06
Ytterlien Bryggefjell Hemnäs Norge Maria Lovisa Persdotter 1869-12-31
Yttersjö Umeå lf Karl Gustaf Karlsson 1884-05-16
Yttersjöen Mo Norge Anne Kristine Rönning 1890
Yttersjöen Mo Norge Peter Rönning 1897
Yttersjöen Mo Norge Sigurd Reinhard Rönning 1895
Yttersjöen Mo Norge Sverre Rönning 1900-06-30
Yttersjöen Mo Norge Viktor Rönning 1898
Yttervik Tärna Agnes Kristina Mikaelsdotter 1897-06-29
Yttervik Tärna Albin Mikael Vallentin Mikaelsson 1909
Yttervik Tärna Betty Elise Rydberg 1892-03-20
Yttervik Tärna Ester Alida Mikaelsdotter 1895-12-29
Yttervik Tärna Hilma Charlotta Sjulsdotter 1883-04-14
Yttervik Tärna Ida Sofia Rydberg 1888-01-24
Yttervik Tärna Jenny Johanna Rydberg 1885-08-24
Yttervik Tärna Mikael Mikaelsson 1865-02-12
Yttervik Tärna Sigrid Anna Sjulsdotter 1876-03-23
Yttervik Tärna Sven Isak Rydberg 1878-02-24
Yttervik Tärna Valny Maria Jonsson 1934-04-01
Yttre Ursviken Skellefteå Elly Alice Kauppi 1933-03-04
Yttre Kilen Tjötö Norge Johanna Zakarina Johansdotter 1845-05-16
Yttre Kilen Tjötö Norge Nils Johan Johansson 1841-04-04
Yttre Levang Nesna Norge Erling Johan Dahl Olsen 1896-07-12
Yttre Levang Nesna Norge Kristen Martin Isaksen 1872
Yttre Levang Nesna Norge Oskar Olsen 1898-06-15
Yttre Levang Nesna Norge Öyvind Olsen 1900-06-14
Yttre Vojmsjölandet Volgsjö Magdalena Jonsdotter 1806-08-22
Yttre Vojmsjölandet Åsele Anders Eriksson 1767
Yttre Vojmsjölandet Åsele Brita Eriksdotter 1766
Yttre Vojmsjölandet Åsele Brita Sofia Jonsdotter 1797
Yttre Vojmsjölandet Åsele Erik Eriksson 1771-02-28
Yttre Vojmsjölandet Åsele Erik Jonsson 1800-07-10
Yttre Vojmsjölandet Åsele Gunnel Eriksdotter 1766

Nästa indexsida ]


Forskare:
© Kjell-Åke Lundström. Adress: Ängsgatan 14, 92341 Stensele, Sverige. Telefon: 073-8187891
Denna sida är skapad med datorprogrammet Holger8 2022-09-03